Metafoorkaardid on imelised abimehed tööks inimestega, mis võimaldavad läbi erinevate kujundite ja metafooride leida seoseid ning tõmmata paralleele elu rõõmude ja muredega. Samuti saab nende kaartide abil otsida lahendusi enda probleemidele. Tegemist pole ennustuskaartide või taro kaartidega. Metafoorkaardid avavad tee inimese sisemaailma ning kaartidel olevate piltidega tekkivad assotsiatsioonid aitavad saada kontakti lapsepõlvemälestuste, teadlike või allasurutud kogemuste ja tunnetega ning liikuda edasi enesearengu ja probleemidega tegelemise teel. Praeguseks on metafoorkaardid leidnud tee paljude psühholoogide, psühhoterapeutide ja coachinguga tegelejate tööriistakasti, neid kasutavad karjäärinõustajad, sotsiaaltöötajad, õpetajad jt.

Minu elu

Metafoorkaartide abil on võimalik uurida enda või kliendi elu erinevaid aspekte ning nendega rahulolu, et anda tõuge soovitud muutuste tegemiseks. Siit leiad ühe idee, kuidas seda teha. 
Loe lisaks

Jääsulataja

Metafoorkaarte saab kasutada nii üksiksiku kui grupiga ning need on imelised abimehed kontakti loomisel ja inimeste avamisel. 
Loe lisaks

Midagi sisemisele lapsele...

Sisemise lapse ideega tuli esmalt välja Carl Jung. Sisemine laps on see, kes juhib igapäevaelus paljusid meie emotsioone, eriti neid, mis on alateadlikud. Kui me pole temast teadlikud, siis on kadunud kontakt ühe olulise osaga iseendast. Nimelt on sisemine laps see, kes annab märku meie tõelisest olemusest, kutsub tempot aeglustama ja endasse heataktlikult ning armastusega suhtuma. Sisemine laps kannab endas sõnumeid, mis tulevad sügavalt meie seest. Sisemine laps võib olla ka haiget saanud, mis juhtub reeglina lapsepõlvel kogetud traumade tulemusel, kuid täiskasvanuna on võimalik nende tekkinud haavadega tegeleda ja neid tervendada. Siit üks metafoorkaartidega tegevus täiskasvanutele, mis toetab tööd sisemise lapsega:


Loe lisaks

Sotsiaalsete oskuste toetamine

Mõnda aega tagasi sain palve, et jagaksin tegevusi ka selle kohta, kuidas kasutada metafoorkaarte sotsiaalsete oskuste toetamiseks. Nüüd on aeg sellele palvele vastata ning veidi sel teemal mõtiskleda. 
Loe lisaks

Blobide mitmekesine perekond

Blobide sari on metafoorkaartide sari, mille abil saab tutvuda ja uurida erinevaid inimeseks olemise aspekte, nt perekonda. Kuidas siis võiks Blobide abil perekonna teemaga tutvust teha? 
Loe lisaks

Minu tugevused ja nõrkused

Metafoorkaartide ja erinevate teraapiakaartide abil saab tegeleda enda nõrkuste ja tugevuste uurimisega. Toomegi teieni ühe võimaluse, kuidas seda teha OH-kirjastuse HABITAT kaartide abil. 
Loe lisaks

Mina ja mitte-mina

Kutsume sind sisemisele rännakule teraapiakaartide PERSONA või PERSONITA abil. Sul avaneb võimalus nende metafoorkaartide abil uurida meie kõikide sees peituvat "head" ja "halba" poolt. 
Loe lisaks