Mina ja mitte-mina

Kutsume sind sisemisele rännakule teraapiakaartide PERSONA või PERSONITA abil. Sul avaneb võimalus nende metafoorkaartide abil uurida meie kõikide sees peituvat "head" ja "halba" poolt. 

Võta selle tegevuse jaoks  OH-kirjastuse kaartide seast PERSONA või PERSONITA kaardid ning üks valge paberileht.

Meie eesmärk on uurida varju ja kurjuse arhetüüpe ja seda, kuidas inimese psüühikas eksisteerib nii „hea“ kui „halb“ pool ja kuidas me oma sisemise deemoni omadusi teistele inimestele projitseerime. Aktsepteerides neid osasid endast, saame astuda sammukese lähemale ka teiste aktsepteerimisele.

1.     Vaata kaarte, millel on kujutatud erinevad näod ja vali neist üks, mis sulle meeldib ja teine, mis ei meeldi üldse.  

2.     Aseta need enda ette valgele paberile. Jaga paber kaheks.

3.     Kirjuta mõlema pildi juurde märksõnu/lauseid, mis selle pildiga seoses sinus üles kerkivad.

4.     Vali välja üks reaalselt eksisteeriv või vaid kujutlustes esinev koht, kus need kaks persooni võiksid kohtuda. Kumb neist teist esimesena märkaks? Kuidas nad ennast teineteisele tutvustaksid – kus nad elavad, kui vanad nad on, kellega nad koos elavad? Millised on nende reaktsioonid, tunded, mõtted teineteise  suhtes? Las neid üksteisele vastata.

5.     Lase dialoogil jätkuda ja vaata kuigi see sind välja viib.  

Kas sul õnnestus dialoogi abil need kaks üksteisele lähemale tuua, luua nende vahel tugevama sideme? Kas sinu tunded nendega seoses muutusid? Kas need kaks suudavad üksteise kõrval koos eksisteerida?

Idee autor: psühholoog, paari-ja suhteterapeut, bilioterapeut Ofra Ayalon (Iisrael)


Pildil kaardid kaardipakist PERONA. Kaardipaki saad endale soetada siit: https://www.kaardimaailm.ee/et/pood/tooted/metafoorkaardid-personita

 


Järgmine
Minu tugevused ja nõrkused

Vastused puuduvad

Email again: