Minu elu

Metafoorkaartide abil on võimalik uurida enda või kliendi elu erinevaid aspekte ning nendega rahulolu, et anda tõuge soovitud muutuste tegemiseks. Siit leiad ühe idee, kuidas seda teha. 
Vajalikud vahendid: kaardid (Morena, OH vt), paber, pliiatsid/vildikad/pastaks. 
  1. Joonista paberile ring, mis jaota nii paljudeks sektoriteks, kui paljude eluvaldkondadega tegeleda soovid. Variandid: Perekond, töö, sõbrad, vanemad, tervis, sport, hobid, raha, puhkus, vaimsus ja loovus.
  2. Kirjuta valitud eluvaldkonnad paberile erinevate sektorite juurde.
  3. Vali Morena kaardipakist kaardid sümboliseerima igat eluvaldkonda. Miks osutusid valituks just need kaardid? Loo dialoog kliendiga.
  4. Hinda enda rahulolu iga eluvaldkonnaga skaalal 1 - 10 (1 = ei ole üldse rahu, 10 = olen väga rahul). Kirjuta number iga eluvaldkonna juurde, soovi korral kasuta rahulolu määra sümboliseerimiseks värve ja värvimist. Arutle/Jaga.
  5. Kas ja milliseid valdkondi soovid muuta?
  6. Tõmba pimesi OH kaardipakist iga eluvaldkonna juurde üks sõnakaart ja üks pildikaart. Aseta need üksteise peale.
  7. Arutle selle üle, mida tõmmatud kaardid vastava eluvaldkonna juures tähendavad ja sulle ütlevad? Kas kaardid annavad ka ideid, mida võiksid teha, et liikuda nendes valdkondades, mida muuta soovisid, soovitud eesmärkida suunas? Arutle/jaga.
Pildil on kasutatud harjutuse jaoks kaarte pakist OH ja Morena, mille leiad meie e-poest: https://www.kaardimaailm.ee/pood 

Eelmine
Jääsulataja

Vastused puuduvad

Email again: