Blobide mitmekesine perekond

Blobide sari on metafoorkaartide sari, mille abil saab tutvuda ja uurida erinevaid inimeseks olemise aspekte, nt perekonda. Kuidas siis võiks Blobide abil perekonna teemaga tutvust teha? 
Blobe saab kasutada nii individuaaltöös kliendiga kui ka grupis. Grupis võib alustada erinevate perekonnas ette tulevate olukordadega tutvumist näiteks nii, et jagada suurem grupp 6-liikmelisteks gruppideks ja lasta Blob perekonnakaartide hulgast igal liikmel tõmmata endale pimesi üks kaart. Palu osalejatel oma kaarti teistele näitamata sellega tutvuda ja seal toimuv meelde jätta.

Seejärel palu asetada kaart suletuna e pilt allpool grupi keskele. Lase igal osalejal kirjeldada mälu järgi, mida tema käes olnud kaardil Blobid tunnevad. Kui iga grupiliige on rääkinud, segage maas olevad kaardid ja avage need. Seepeale tuleb grupil ära arvata, kellele mingi kaart kuulus. 

See harjutus on lõbus, kuid annab ka võimaluse turvaliselt uurida perekonnas ette tulevaid olukordi ning inimeste tundeid nendega seoses, ilma et peaks rääkima enda perekonnas toimuvast. Samuti annab see võimaluse näha ja kogeda, et me ei ole üksi, ka teised tunnevad või tunneksid ennast nendes olukordades sarnaselt. Või annab see hoopis võimaluse vaadata sama olukorda läbi kellegi teise silmade. 

Mõnusat blobimist!

Blob perekonna kaardid leiad e-poest siit: 
https://www.kaardimaailm.ee/et/pood/tooted/blob-metafoorkaardid-perekond
Eelmine
Minu tugevused ja nõrkused
Järgmine
Sotsiaalsete oskuste toetamine

Vastused puuduvad

Email again: