Metafoorkaardid "Lydia Jakob Story"

32,00 €
Alsassi kunstnik Raymond E. Waydelich on loonud eluaegse kire kogumise, lahtiharutamise ja taasloomise baasil 55 segatehnikas meistriteosest koosneva paki.

Sürreaalsed, nutikad, õrnad, naljakad? Ükskõik, kuidas neid kaarte kirjeldada, on nad tõenäoliselt üllatavad ja rõõmustavad. Kogumise käigus juhtus kunstiku kätte õmblejanna Lydia Jacobi portree, kes elas Strasbourg’is 19. sajandi lõpuaastatel.

Tema nimi ja tema ajalooline pärand andsid alguse tööde tsüklile, mil nimeks „LYDIA JACOBI LUGU“, kuhu ka käesolev pakk kuulub. Waydelich on öelnud: „Lydia Jacob c’est moi.“ (Lydia Jacob, see olen mina.) Olles oma olemuselt kunstiteos, on iga Lydia Jacobi loo kaart lähtekohaks muinasjutulisse maailma. Maailma, mis mõneti tuttav ja siiski üllatav ja uus. Selle asukad, nii inimesed, loomad, taimed või masinad, liiguvad läbi elavate maastike, huviäratavate tekstide ja müstiliste kaartide kutsudes meid tegema seoseid ja leiutama koos nende loojaga – meie fantaasia võib võtta järje üle sealt, kus kunstnik lõpetas.
Lisa ostukorvi